Kategorie produktów
Opcje przeglądania

Baterie kondensatorów

Baterie kondensatorów przeznaczone są do kompensacji mocy biernej o charakterze indukcyjnym. Instalacja baterii przynosi oszczędności poprzez wyeliminowanie opłat za przekroczoną dopuszczalną energię bierną indukcyjną.

Wyposażenie baterii stanowi regulator mocy biernej, którego układ pomiarowy mierzy obciążenie i dołącza do sieci odpowiednie kondensatory w zależności od zmian obciążenia indukcyjnego.

Baterie kondensatorów

  Baterie kondensatorów w zależności czy w kompensowanej sieci występują harmoniczne dzielą się na:

  • Baterie bez filtrów harmonicznych przeznaczone są do pracy w sieciach o równomiernie obciążonych fazach oraz bez dużej zawartości wyższych harmonicznych.

        Zakłady przemysłowe i obiekty biurowe z przeważającą ilością odbiorników o zasilaniu bezpośrednim jak np. silniki bez falowników.

  • Baterie z filtrami harmonicznych przeznaczone są do pracy w sieciach o równomiernie obciążonych fazach z dużą zawartością wyższych harmonicznych będących efektem zasilania odbiorników nieliniowych.

        Zakłady przemysłowe i obiekty biurowe z przeważającą ilością odbiorników nieliniowych jak np. przekształtniki częstotliwości, zgrzewarki, spawarki, piece indukcyjne, prostowniki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium